Prosíme, pokud po odeslání objednávky neobdržíte do 24h e-mail, mrkněte do spamu, občas tam skončí:( Snažíme se tuto nepříjemnost vyřešit!

Správné zažívání

123 Kč
Vyprodáno

Pečlivě vybraná kombinace bylinek účinně harmonizuje trávení pejska při problémech různého původu. Podporuje léčbu průjmu, zácpy, žaludečních a střevních potíží a zamezuje flatulenci (plynatosti). 

 

Kategorie: Bylinné čajové směsi pro psy
Hmotnost: 0.05 kg

Bonchi bylinný čaj pro psy Správné trávení

Přírodní směs bylinek přirozeně podporuje a léčí široké spektrum psích zažívacích potíží a je vhodným doplňkem také při dietních chybách. Zmírňuje žaludeční a střevní křeče, nadýmání a odstraňuje průjem či zácpu a zlepšuje stav organismu při zánětech trávicího ústrojí.

Maliník obsahuje velké množství vitamínu C, E, B1, B2, B12 a provitamínu A. Z minerálů pak železo, hořčík zinek a další. Aktivně vylučuje odpadní látky z těla psa a pomáhá při průjmu, zánětu střev a žaludku. Máta společně s mateřídouškou příznivě působí na žaludeční a střevní potíže, zmírňují křeče a celkově uklidňují. Čekanka, známá svým účinkem proti nadýmání, zároveň podporuje produkci žaludečních šťáv, je antibakteriální a odstraňuje křeče a pomáhá s vyprazdňováním. Dobromysl doplňuje čekanku při nadýmání, dezinfikuje a zlepšuje konzistenci stolice při průjmu nebo zácpě. Smetánka lékařská je velmi cenná léčivka, která čistí žaludek, léčí nechutenství, zlepšuje trávení, udržuje správnou střevní mikroflóru a pomáhá při zácpě. Chrpa se používá pro podporu funkce jater a detoxikaci organismu.

Jednotlivé bylinky v Bonchi čaji jsme pečlivě a s láskou vybírali od českých dodavatelů v té nejlepší kvalitě, za kterou ručíme na psí pupík!

Pro které pejsky se hodí

 • Brachycefalická a bull plemena s větším předpokladem flatulence (buldočci, boxeři, stafíci, bulíci),
 • pejsky v akutní léčbě trávicího systému,
 • při dietních chybách, jejichž následkem je průjem nebo zácpa,
 • při léčbě antibiotiky.

 

dog teacup_crop2cir

Tajný TIP našeho Roje: jako znáte to – prdíky. Já teda vždycky dělám jakože nic, jenže panička to pokaždý nějak zjistí! Tak mi udělá Bonchi čajík na zažívání a za chvíli mám bříško v cajku. Akorát je dost blbý, když chcete venku oslnit nějaký fenečky svojí úžasnou vůní. Tenhle čaj je pak na prd!

Složení bylinkového čaje*

 • Maliník
 • Máta
 • Mateřídouška
 • Čekanka
 • Dobromysl
 • Smetánka lékařská
 • Chrpa

Dávkování

Doporučené dávkování je 5g Bonchi bylinné směsi na 250ml vody (vrchovatá polévková lžíce+běžný hrneček). Bylinnou směs zalijte vroucí vodou a nechte zakryté louhovat 10 minut, doporučujeme pro přípravu používat hrneček a sítko, případně je možné k balení čaje objednat i čajové sáčky, které si sami naplníte podle potřeby. 

Bylinnou směs nikdy nepodávejte horkou, ideální je pokojová teplota či lehce vlažné. Doslazení trochou medu je možné a váš pejsek to uvítá, určitě však nepoužívejte cukr či umělá sladidla.

Doporučené dávkování

Říkáme bylinná směs, bylinný čaj nebo bylinná čajová směs, pro stejný způsob přípravy, jakou má čaj, přestože naše bylinné čajové směsi pro psy neobsahují čajové lístky:)

Uvařený čaj je možné také přidávat do krmné dávky, pokud krmíte syrovou stravou (BARF), i pokud krmíte granulemi. Doporučujeme dávku čaje rozdělit a přidávat postupně, aby krmení nebylo moc vodové. Pokud máte menšího pejska, můžete zbylou dávku čaje skladovat v lednici až 3 dny, před podáním nechte čaj ohřát na pokojovou teplotu.

Vždy nechávejte k dispozici i čistou pitnou vodou. Jedná se o doplněk stravy, před podáním bylinné směsi se poraďte s vaším veterinářem.

Byliny použité ve směsích jsou v nejvyšší dostupné kvalitě, od dodavatelů v České republiky.

bonchi footer2

*složení se může lehce lišit podle sezónní dostupnosti bylinek